Robotik Tezgah Besleme
 • Makine besleme, yüksek miktarda tutarlılık ve tekrarlanabilirlik gerektiren tehlikeli bir iştir. Robotlar bu iş için en uygun araçlardır. Preslerden,enjeksiyon makinelerine kadar her türlü makineye besleme yapabilirler.Makine besleme prosesinde, robot kullanımı, üretim hızını arttırırken, üretim maliyetlerini azaltmanın en iyi yoludur.
   
 • Makine besleme projeleri, CNC tezgah, abkant besleme, metal enjeksiyon ve plastik enjeksiyon parça alma olarak gruplandırılabilir.
   
  • CNC besleme sistemleri parça değişkenliği ve çalışan güvenliği gibi kriterler dikkate alınarak sistem kapsamları değişkenlik gösterecektir. Tek robot ile iş zamanlarına bağlı olarak çoklu tezgâhlar tek robot ile besleme sağlanabilmektedir.
    
  • Abkant besleme proseslerinde robotun tezgah hareketleri ile senkron olarak çalışabilir olması ve bükme prosesinin matematiksel olarak formüllenebilmesi gerekmektedir. Sac alma istasyonları bu proseste ayrıca öneme sahiptir. Bu istasyon için bükümü yapılacak sac malzeme cinsine uygun olarak referanslama ve sac ayırma istasyonları konusunda alternatif çözümler sunabilmekteyiz.
    
  • Metal ve plastik enjeksiyon parça alma prosesinde kalıp durumu (yolluklu/yolluksuz)  parça form ve ebatlarına bağlı olarak farklı gripper yapıları kullanılabilmektedir. Ürün durumuna bağlı olarak enjeksiyon makinesinden alınan parça farklı bir tezgaha beslenenilir ve robot ile farklı bir proses uygulanabilir.
    
 • Robotlu parça besleme sistemleri çalışanları tehlikeli işlerden uzak tutarak fabrikalarda güvenliği ileri düzeye taşıdığı gibi üretim kapasite çıtasını en üst seviyeye çıkarır.Hizmetler